Home » Sport » Ferguson: Shpresoj tek Veseli

Ferguson: Shpresoj tek Veseli

Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson ka shpjeguar blerjen e kosovarit të Cityt, Frederik Veseli para dhjetë ditësh.

“Në fakt, ndodhi krejt rastësisht. Një anëtar i ekipit të skautëve tanë erdhi dhe na tha se City kishte liruar këtë djaloshin e ri nga Zvicra, dhe se e kishin parë duke luajtur kohë më parë. Nuk kishim çfarë të humbisnim. Menduam ta marrim deri në fund të sezonit dhe të shohim se çfarë mund të bëjë. Shpresoj se do t’ia dalë mbanë”, ka thënë Ferguson për MUTV.

Veseli do të aktivizohet me rezervat e Manchester United.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress