Home » Lajme » FHKL – Familjes së Tanës së ndjerë ti ndertohet nje shtepi ne kuader te projektit “te ndertojme,te shpetojme,te parandalojme

FHKL – Familjes së Tanës së ndjerë ti ndertohet nje shtepi ne kuader te projektit “te ndertojme,te shpetojme,te parandalojme

FHKL logoZürich,12 Qershor,2014

 

Presheva dje  ne zi! Ngushellime me te perzemerta familjareve per vajzen  qe humben . Shpirti i saje u prefte ne paqe.Per vogelushen Tana u mobilizuan nje numer I konsiderueshem  qytetaresh  nga Presheves  e me tej,ku e mundesuan nje operim te komplikuar dhe shume te kushtueshem ne Turqi.

Fondi Humanitart I Kosoves Lindore per Presheve,Bujanoc e Medvegje ju bashkangjite kerkeses se shoqates te Grave “Nenat” qe kesaj familje ti ndertohet nje shtepi ne kuader te projektit “te ndertojme,te shpetojme,te parandalojme. Fondi Humanitar eshte ne perpjekjen per te marre leje ndertimi dhe pas pak ditesh do te filloj me ndertimin e kesaj shtepie, ku do ta shfrytezoj familja Sabedini por fatkeqesisht pa Tanen.

Tana eshte e perzgjedhura e te madherishmit, zoti e shperbleft ne lulet e xhenetit I qoft I leht dheu I Presheves

 

Kryesia e Fondit Humanitar te Kosoves Lindore

Presheve,Bujanoc e Medvegje ne Zürich

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch