Home » Kulturë » Fillon kuisi i diturisë “Lugina garon 2014”

Fillon kuisi i diturisë “Lugina garon 2014”

Kuisi i Diturisë “Lugina Garon “ ka filluar nga sot përgatitjet teknike. Ky eveniment organizohet nga Radiotelevizioni Presheva  dhe realizohet me nxënësit e të gjitha shkollave fillore dhe të mesme në Luginë të Preshevës.  Sipas organizatorit të Kuisit Zejnulla Dauti në mbledhjen e sotme ishin prezentë të gjithë drejtuesit e shkollave në përjashtim të disave për të diskutuar rreth pjesëmarrjes. Muajin që vjen pritet  që kuisi  të filloj së realizuar, ka shtuar zoti Dauti. Radiotelevizioni Presheva për të tretën here  organizon evenimente të këtilla me karakter edukativo-arsimorë.

Rtv presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch