Fjalimi i Refik Hasanit, i mbajtur më  datën 23 tetor 2023, në Prishtinë

Read Time:31 Second

Fjalimi i Refik Hasanit, i mbajtur para të pranishmëve në protestën paqësore, mbajtur në Sheshin ,,Skënderbeu”, më  datën 23 tetor 2023, në Prishtinë

Protesta është organizuar,nën organizimin e Këshillit Organizativë,

Kuvendit Kombëtarë Shqiptarë për Kosovë,  në bashëkpunim me Unionin Shqiptarë i Shoqërisë Civile,me moton:

STOP-Diskriminimit përmesë pastrimit etnik-pasivizimit,në përdorimin e Gjuhës Shqipe, të Simbolit Kombëtarë, në investime e përfaqësime

Lavdi të gjithë të rënëve e të gjitha kohërave dhe ata që kanë kontribuar për lirin dhe mbajtjen gjallë të Preshevës, Medvegjës, e Bujanocit.  

Fjalimi i Refik Hasanit (Video):

http://www.kosovalindore.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Departamenti Amerikan i Shtetit kërkon përmbushje urgjente të detyrimeve nga Kurti e Vuçiqi
Next post Vuçiqi pranon epërsinë e Kurtit në Bruksel: Bëri një truk të mirë