Home » Lajme » Formacionet zyrtare të El Clasico : Real vs Barca

Formacionet zyrtare të El Clasico : Real vs Barca

 

Tani Marca.com i ka publikuar formacionet zyrtare mes Realit dhe Barcelonës dhe ne i kemi besuar duke i parë edhe faktet e tyre dhe ky formacion është zyrtar sipas faqes së madhe spanjolle.

Reali starton normalisht me formacionin (4-2-3-1):

 

 

 

 

 

 

 

Casillas(c),Ramos,Pepe,Carvalho,Marcelo,Khedira,Alonso,Di Maria,Ozil,Ronaldo,Benzema.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barcelona si gjithmonë me formacion sulmues (shkatërrues),(4-3-3):

Valdes,Abidal,Pique,Macherano,Alves,Busquets,Iniesta,Xavi (c),Villa,Messi, Pedro

Te Reali rezervat janë:

Higuain,Kaka,Varane,Albiol,Adan,Callejon,Coentrao,Arbeloa,Jesus.

Te Barcelona rezervatjanë:

Sanchez,Keita,Afellay,Montoya,Fontas,Thiago,Santos,Adriano,Maxwel,Pinto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H.H

It is possible that your child is not telling the whole story or there phone tracker is a serious issue developing

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress