Home » Lajme, Vendore » Fshatit Raincë falenderon drejtorin NP “Moravica”, Gazmend Aliun

Fshatit Raincë falenderon drejtorin NP “Moravica”, Gazmend Aliun

Pas vërshimeve të fundit që u përball fshati Raincë pati nevojë për ta ndihmuar në këto ditë të vështira.

Kjo ndihmë përveç nga pushteti lokal Raincës nuk i mungoi as nga mërgata e këti fshati në veçanti nga Ndërmarrja Publike “Moravica” dhe drejtori Gazmend Aliu të cilin Bashkësia Lokale e fshatit Raincë edhe e ka falenderuar.

“Falëminderim i veçant dhe mirënjohje për mërgaten e fshatit Raincë nga unë Islam Abdulli dhe Bashkësia Lokale E Fshatit Raincë për kontributin e dhënë financiar për pastrimin fshatit nga pasojat e vërshimit.
E falëminderojm edhe ndërrmarjen Moravica me drejtorin Gazmend Aliu që na ka mbështet me pajisje teknike dhe burime njerëzore ne sanimin e dëmeve.
Së bashku mundemi tja dalim” thuhet në postimin e BL Raincë
Me respekt Islam Abdulli

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch