FSK-ja realizon ushtrimin fushor “Mburoja 3”

Read Time:25 Second

Ministri i FSK-së Ejup Maqedonci ka njoftuar se në kuadër të planifikimit vjetor për zhvillimin e trajnimeve, dhe parapërgatitjeve për validim, kompania e Mekanizuar e Regjimentit të Dytë të Këmbësorisë së Komandës së Forcave Tokësore (KFT), ka realizuar ushtrimin fushor ‘’Mburoja 3”.

Ministri Maqedonci në një postim në Facebook ka shkruar se ushtrimi fushor “Mburoja 3” kishte për qëllim ngritjen e kapaciteteve taktike, operacionale në mënyrë që të trajnoj skuadrat në ngritje të nivelit të aftësive.

https://www.facebook.com/ejup.maqedonci1

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Lajçak flet për takimin me Kamberin dhe Lutfiun: Diskutuam tema të rëndësishme
Next post Miro Kovaç: Shumë shpejt Kosova të jetë anëtare e NATO-s