Gabriel Escobar të mërkurën në Prishtinë, takohet me presidenten Osmani

Read Time:26 Second

Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Gabriel Escobar, do të jetë për vizitë të mërkurën (nesër) në Prishtinë. Gjatë vizitës së tij, Escobar do të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

“Në orën 10:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim përfaqësuesin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar”, thuhet në njoftim.

Takime me Escobar kanë paralajmëruar edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi si dhe Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Sistemi i Drejtësisë në Shqipëri  koorporatë politiko-juridike korrupsioni</strong>
Next post Gabriel Escobar: Aktualisht kemi problem në komunikim me Kurtin