Home » Lajme, Vendore » Galip Beqiri, u takua me Kampionin evropian në boks Nuri Seferi

Galip Beqiri, u takua me Kampionin evropian në boks Nuri Seferi

KUMTESË

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Galip Beqiri, u takua në selinë e KKSH-së në Bujanoc me Kampionin evropian në boks Nuri Seferi nga Gostivari.

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar u shpreh se për mua, Institucionin të cilin e  drejtoj dhe për  qytetarët e Luginës  së Preshevës është  një  nderë i madh që  sot jeni në  mesin  tonë. Ne  shqiptarët  e Luginës së Preshevës vazhdimisht kemi ndjekur aktivitetet Tuaja dhe  ndjehemi krenar  me  të  arriturat prej sportisti të vërtetë.

Nga ana tjetër Kampioni evropian në  boks  Nuri Seferi tha se ndjehem krenar dhe  gjithmonë e kam pritur këtë ditë që të jem në mesin e shqiptarëve  të  Luginës së  Preshevës sepse jemi një komb. Njëkohësisht e falënderoi Kryetarin e  Këshillit Kombëtar  Shqiptar  për mikpritjen e  bërë si dhe  e njoftoi rreth punës dhe aktiviteteve të tij.

Kryetari i Këshillit  i ndau mirënjohje  për  kontributin e dhënë në boksin profesionist.

Në kuadër të kësaj vizite Kryetari Beqiri kishte organizuar edhe  një takim për trenerin  e klubit të boksit nga Tërrnoci Ridvan Ymeri, boksierin profesionist nga Tërrnoci që  bokson në Gjermani Shefat Isufidhe sportist të tjerë me Kampionin Nuri Seferi.

Krejt në fund  të pranishmit e bënë një ecje sëbashku në qytetin e Bujanocit.

Vizita e boksierit  ishte e para në Bujanoc, ku tha se me përvojën e Tij profesionale do të mundohet ti mbështes boksierët e rinjë profesionist.

 

 

 

Bujanoc,

Me datë  06.01.2014

 

 

                          Shërbimi për informim i KKSH-së

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch