Gary Peters: SHBA-ja do të qëndrojë përkrah Kosovës në çdo hap

Read Time:48 Second

Senatori amerikan Gary Peters ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë ta mbështesin dhe përkrahin Kosovën.

Ai, në një konferencë për media pas përfundimit të takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka deklaruar se pjesë e diskutimeve ishte edhe mbështetja e FSK-së.

“Ne kemi një shprehje në SHBA, në njëfarë mënyre jeni duke bërë më shumë se që mundeni. Kosova është duke e bërë atë që duhet për të mbrojtur lirinë, demokracinë në të gjithë botën. Keni një qëndrim dhe mbështetje të fuqishme për Ukrainën”.

“Kosova e di më mirë se shumë shtete të tjera se çka mund të ndodhë kur një vend shkel sovranitetin dhe ju sjell horrorin e tmerrin njerëzve që jetojnë dhe janë brutalizuar nga një autokrat që shkel atë sovranitet”.

“Ju jeni këtu dhe po vazhdoni të luftoni për mbrojtjen e sovranitetit e shtetit tuaj për këtë arsye SHBA-ja do të qëndrojë përkrah jush për çdo hap”, ka thënë Peters.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Ja se si e kisha “propozuar” unë rithemelimin e Partisë Demoktatike që me 27 Shtator  2022</strong>
Next post Të shtëna armësh në Leposaviq, gjendet një veturë e braktisur e brenda saj një “AK-47”