Home » Lajme » Gati gjysmën e lojtarëve të ekipit të kombëtares zvicerane e përbëjnë shqiptarët

Gati gjysmën e lojtarëve të ekipit të kombëtares zvicerane e përbëjnë shqiptarët

Pesë shqiptarët e ekipit zviceranë janë: Blerim Xhemaili, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri Admir Mehmedi dhe Granit Xhaka, Pra, gati gjysmën e lojtarëve të ekipit të kombëtares zvicerane e përbëjnë shqiptarët.

Sot në Zoicër shiptarët nuk jnaë të integruar pse vetëme flasin gjuhën e këtij vendi apo pse puinojnë në amdinistrtaë por edhe duke u bërë edhe pjesë e shqërisë dhe procesve si poltike, kulturoee ashtu edhe sportive. Kur është fjala për atë sportive sot në Zvicër mesë 100 shiptarë janë pjesë e sporteve të larmishme si në boks ashtu edhe ata që luajnë futboll në ekipe të lamrishme të Zvicrës deri tek nacionalja. Ketu vlenë të thkesohet se hë për hë në zemër të ekipitt ë kombëtares së Zvicrës luajnë edhe pese shqiptarë. Këta futbollist që qojnë përpara ekipin zviceran dhe i japin faqen e bardhë Kosovës dhe shqiptarërve janë: Blerim Xhemaili, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri Admir Mehmedi dhe Granit Xhaka. Edhe kryetrajneri i kombetares së Zvicrës në futboll, Ottmar Hitzfeld këtë e ka konfirmuar për opinion përbërjen përfundimtare të kombëtares zvicerane që do të luajë në
ndeshjen kualifikuese me Anglinë., në të cilin ekip në këtë përbërje bëjne pjesë edhe pesë shqiptarët e lartëpërmendur, njofton agjenecia informative “Presheva Jonë” nga Gjeneva

Gjenevë,28 maj

There are champions and http://writemyessay4me.org detractors from the arts education world as well as the stem side

One Response

  1. Name (required) thotë:

    Ju lutem keni kujdes në drejtshkrimin tuaj,faleminderit për mirëkuptim

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress