Home » Lajme, Politikë, Vendore » Gjashtë Deputet të Republikës së Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Luginë të Preshevës

Gjashtë Deputet të Republikës së Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Luginë të Preshevës

Delegacioni i përbërë nga Nait Hasani, Teutë Haxhiu, Ismajl Kurteshi, Arban Abrashi, Arbërie Nagavci dhe Valon Ramadani po qëndrojnë për vizitë në Luginë të Preshevës.

Bashkë me deputetët diskutuam për nevojën e përkrahjes praktike që i kontribuon zgjidhjes së problemeve të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, problemit të liçensimit të mjekëve të diplomuar në Universitetin e Prishtinës, nostrifikimin e diplomave dhe çështje tjera.

U potencua se prezenca e Kosovës me projekte konkrete në Luginën e Preshevës ngjallë shpresë dhe përkujdesje për gjeneratat e reja që jetojnë këtu. ka shkruar z.Shaip Kamberi në profilin e tij në facebook.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch