Home » Lajme, Vendore » Gjendje e rënduar nga reshjet e mbrëmshme në Rahovicë dhe Raincë

Gjendje e rënduar nga reshjet e mbrëmshme në Rahovicë dhe Raincë

Dje, pas reshjeve të mëdha të shiut në Komunën e Preshevës, kryetarja e Komunës, znj. Ardita Sinani ka aktivizuar Shtabin për situata të jashtëzakonshme që urgjentisht të dal në terren.

Gjendje më e rënduar nga këto reshje paraqitet në fshatin Rahovicë dhe Raincë, të cilën znj. Sinani e ka parë nga afër nga vizitat e menjëhershme.

“Lus banorët që të kenë kujdes të shtuar, e në rast nevoje të largohen përkohësisht nga shtëpitë e tyre. Ditëve në vijim do të bëjmë vlerësimin e dëmeve të shkaktuara.”, ka theksuar kryetarja Sinani.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch