Home » Lajme, Ndërkombëtare » Gjermania rihap kufijtë me 15 qershor

Gjermania rihap kufijtë me 15 qershor

Gjermania do të fillojë të lehtësojë kontrollet e saj kufitare me Francën, Zvicrën dhe Austrinë të shtunën, sipas ministrit të Brendshëm gjerman Horst Seehofer.

Siç shkruan Deutsche Welle, kontrollet kufitare do të qëndrojnë në vend, por do të ketë vetëm kontrolle të rastësishme.

Për më tepër, të gjitha vendkalimet kufitare midis këtyre vendeve do të rihapen, sesa ato të zgjedhura për momentin.

Ndërsa kalimet e pakufizuara midis këtyre vendeve fqinje do të lejohen deri më 15 qershor.

Gjithashtu është bërë e ditur se edhe Kroacia po planifikon të hapë kufijtë e saj për turistët sllovenë brenda ditësh.

Ky vend po planifikon gjithashtu të lejojë turistët gjermanë jo më vonë se 15 qershor, – ka thënë Ministri i Shëndetësisë, Gari Cappelli.

/Media Kontakt/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch