Home » Lajme » Golat e Cavanit sfiduan Milanin

Golat e Cavanit sfiduan Milanin

Ekipi i Milanit u mposhtë sonte nga Napoli me rezultat 3:0, pas një ndeshje të shkëlqyer të treguar nga napolitanët. 

Sulmuesi uruguajas Edinson Cavani ka arritur që të shënojë hat-trik me tre golat e shënuar duke tundur rrjetën e milanezëve, dy të shënuar në pjesën e parë dhe goli i tretë një minutën e 51.

 

Kuqezinjtë nuk kanë arritur që të tregojnë lojë të përqëndruar dhe me sulme të rrezikshme. Por, ata ishin të parët që shënuar me golin e Aquilani në minutën e 12 të pjesë së parë.

 

Napoli gjatë tërë minutave të lojës ka treguar lojë të mirë me disa shanse dhe organizim të shkëlqyer në fushë. Mesfushori shqiptar nuk ka qenë startues në lojë, mirëpo ai u inkuadru në fushë në minutën e 75 të ndeshjes. Gjithashtu edhe sulmuesi maqedonas u inkuadrua në pjesën e dytë të lojës.

If your school has a personal finance class, please tell us about it in the www.justbuyessay.com comments section

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress