Home » Lajme » Guardiola prek historinë

Guardiola prek historinë

Ikona holandeze e ka udhëhequr Barcelona në fitore të 10-të titujve ndërmjet viteve 1988 dhe 1996, por ish-mesfushori i tij tashmë është i gatshëm që të kalojë këtë shifër të titujve.

Legjenda e Barcelonës, Johan Cruyff është padyshim njeriu që do të kujtohet përgjithmonë nga fansat e Blaugranëve për atë që ka bërë në këtë klub.

Sidoqoftë, tani edhe ish-mesfushori i tij po ja del shumë mirë mbanë për ta kaluar këtë rekord të legjendës holandeze.

10-të titujt e Johan Cruyff (1988-1996)

4 La Liga
1 Kupë Europiane
1 Kupë Europiane të fituesit të Kupës
1 Copa del Rey
1 Uefa super Kupë
2 Superkupa spanjolle

Ishte pikërisht holandezi i cili që nga ajo kohë përdori formacionin 4-3-3 i cili ishte vrasës për klubet e tij kundërshtarë.

Sidoqoftë, Cruyff arriti të fitonte 10-të tituj me Barcelonën për tetë vite, një kohë mjaft e gjatë.

10-të titujt e Pep Guardiolas (2008 -…)

3 La Liga
2 Liga të Kampionëve
1 Kupë të botës për Klube
1 Copa del Rey
1 Uefa Super Kupë
2 Superkupa Spanjolle

Me fitore eventuale në ndeshjen e sotme, Pep Guardiola do të bëhej trajneri më i suksesshëm në historinë e klubit, Barcelona pasi do ta qonte numrin e titujve të fituar në 11-të.

Mund të themi se Guardiola tashmë vetëm është trajneri më i sukseshëm në historinë e Barcelonës pasi këtë gjë që ka arritur ai e ka bërë në një moshë shumë të re dhe vetëm për tre vite qëndrimi të tij te Barcelona.

Teachers should be sure to cross every t and http://cheephomeworkhelp.com dot every I – especially if you are an english teacher

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress