Home » Sport » Hakmerren The Reds

Hakmerren The Reds

Liverpooli ka shënuar fitore minimale, por shumë të rëndësishme te Manchester City në Ettihad Stadium, për t’iu afruar kualifikimit në finale të Carling Cup.

Liverpooli ishte dominues nga fillimi i takimit, me disa raste të volitshme të cilat i ndali nga konkretizimi ndër portierët më të mirë në botë, Joe Hart.

Sidoqoftë, aftësinë e tij prej portieri fantastik Joe Hart nuk ka mundur t’i tregonte në minutën e 13-të, pasi Steven Gerrard nga penaltia ishte shumë i sigurt kur shënoi për 1-0 dhe rezultatin që mbeti i tillë deri në fund të takimit që vulosi hakmarrjen në terrenin e njëjtë pas humbjes prej 3-0 në Ligën Premier javë më parë.

Më 25 janar Liverpooli pret Manchester Cityn në ndeshjen kthyese të Carling Cup në Anfield, me një avantazh prej një goli ne terrenin mysafir.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch