Home » Lajme, Ndërkombëtare » Hashim Thaçi do të takohet sonte në mbrëmje me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump

Hashim Thaçi do të takohet sonte në mbrëmje me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump

Merret vesh se takimi mes Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të SHBA-së, Donald Trump do të zhvillohet rreth orës 02:00 të mëngjesit sipas kohës kosovare, derisa në një takim të shkurtër ata do të diskutojnë për çështjet aktuale në vend dhe raportet mes të dyja vendeve, transmeton RTK.

Ndërkohë, përveç me Presisentin Trump, Thaçi do të takojë edhe Presidenten e Kroacisë Kolinda Grabar Kitaroviq, si dhe dy homologë tjerë, Presidentët e Jemenit dhe Kiribatit.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch