Home » Lajme, Sport » Haxhi Krasniqi kampion bote – mbanë tashmë rripat IBO dhe WBA

Haxhi Krasniqi kampion bote – mbanë tashmë rripat IBO dhe WBA

Haxhi Robin Krasniqi i ka dhënë fund kundërshtarit të tij pas vetëm tre raundeve.

Haxhi Robin Krasniqi është kampioni i ri në peshën gjysmë të rëndë, në IBO dhe WBA.

Pas dy dështimeve në vitet  2013 dhe 2015, Haxhi Robin Krasniqi është kthyer sonte për një luftë të tretë për titullin e kampionit të botës.

Në kuadër të kategorisë gjysmë të mesme, Robin Krasniqi ka luftuar sonte kundër kampionit të IBO dhe WBA, kundër Dominic Bosel, shkruan lajmi.net.

Robinit i mjfatuan vetëm tre raunde për t’i dhënë fund gjithçkaje, falë një goditjeje spektakolare.

Robin (Haxhi) Krasniqi World Champion

Congratulation to you World Champion

Posted by Azem Maksutaj on Saturday, October 10, 2020

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress