Home » Lajme » Hitzfeld kthen Behramin në Kombëtare

Hitzfeld kthen Behramin në Kombëtare

Selektori i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, e ka kthyer në Kombëtare futbollistin kosovar, Valon Behrami. Futbollisti i Fiorentinës mungoi në angazhimet e fundit të ekipit helvetik për shkak të lëndimit, por ai është kthyer në formë të mirë dhe është ftuar nga trajneri gjerman për dy ndeshjet e rëndësishme dhe vendimtare në kualifikimet për Euro 2012. 

Zviceranët do të luajnë kundër Uellsit më 7 tetor, ndërsa katër ditë më vonë do të kenë punë me konkurrentin direkt për një vend që çon në barazh, Malin e Zi të Fatos Beqirajt. Përpos mesfushorit të krahut, Hitzfeld ka ftuar edhe katër futbollistë shqiptarë në listën e publikuar të enjten.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Napolit, Blerim Xhemajli, sulmuesin e Zurichut, Admir Mehmedi dhe dy mesfushorët e Baselit, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. Zvicra gjendet në pozitën e tretë të Grupit G në kualifikimet për garën që do të mbahet vitin tjetër në Ukrainë dhe Poloni. Helvetikët kanë 8 pikë, tri më pak se Mali i Zi, dy xhiro pa përfunduar faza eliminatore.

He connects with educators around the world how to get help online writing an essay to share resources and best practices

One Response

  1. Gilberto thotë:

    Hello ..Thank you for sharing exlcleent informations. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you’ve on this site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my pa

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress