Home » Lajme, Vendore » Homazhe para vendit të Lapidarit

Homazhe para vendit të Lapidarit

Dita e dëshmorëve të kombit që kishin për qëllim lirinë, është përkujtuar edhe në Preshevë
Familjarët e dëshmorëve dhe ish luftëtarët e UÇPMB-së si dhe kryetari i Komunës ë Preshevës me zëvendësin e tij, dje kanë bërë homazhe në vendin ku ishte i vendosur Lapidari i dëshmorëve para godinës së Kuvendit Komunal të Preshevës.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress