Home » Lajme, Ndërkombëtare » HOTJANËT U TAKUAN SOT NË NEW YORK

HOTJANËT U TAKUAN SOT NË NEW YORK

“Kundërshtojnë ndërtimin e mini-hdrocentralit”

New York, 27 Maj 2017

Sot në New York u takuan bashkatdhetarët tanë nga Hoti mbi Plavë për të kundërshtuar ndërtimin e një mini-hidrocentrali, i cili do të shfrytëzojë ujërat e Hotit dhe natyrën piktoreske të këtyre trevave.

Nga takimi i sotëm të gjithë njëzëri kundërshtojnë prekjen dhe shfrytëzimin e bukurive të natyrës së Hotit për qëllime komerciale dhe përfitime të individëve, duke nëpërkëmbur vullnetin e Hotjanve dhe duke sjellur vendime të njëanshme pa përfillur vullnetin e vendorëve.

Askush, as qeveri dhe as individ, nuk mund të sjellin vendime për pasuritë tona shekullore, pasuri këto që me shekuj i kemi ruajtur dhe mbrojtur nga çdo pushtues.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Home » I pakategorizuar » HOTJANËT U TAKUAN SOT NË NEW YORK

HOTJANËT U TAKUAN SOT NË NEW YORK

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch