Hysen Ibrahimi – Telegram urimi

Read Time:59 Second

Suedi/Förslöv, 27.01.2024

                   TELEGRAM URIMI

I nderuari Z.Talat Xhaferi, Kryeministri i parë shqiptar i Republikës së  Maqedonisë së  Veriut.

Më lejoni shumë përzemërisht të ju uroj zgjedhjen Tuaj në postin e Kryminstrit të Qeverisë së Republikës së  Maqedonisë së  Veriut, si kryministri i parë shqiptar në këtë shtet. Fitorja e juaj e merituar është fitore e madhe e popullit Shqiptar, fitore e mirëpritur që i ka gëzuar zemrat shqiptare kudo që ndodhen.

Duke ditur vlerat tuaja intelektuale, kombëtare e shoqërore jam i bindur se ju do të arrini rezultate të larta për avancimin e shtetit të

Maqedinisë së Veriut dhe vendeve të rajonit drejtë integrimit Evropian.

Ju do jeni historia më e ndritur për unifikimin e popullit Shqiptar në një platformë politike të përbashkët drejtë Evropës Perëndimore.

Njëkohësisht, duke ju përcjellur mesazhe urimi për zgjedhjen Tuaj me një përvojë Tuaj të shkëlqyer politike e kombëtare, jemi të bindur se do të i’a dilni suksesshëm në avancimin e shoqërisë shqiptare jo vetëm në Maqedoninë e  Veriut, por edhe në Mërgatë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Talat Xhaferi zgjidhet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut
Next post Ja platforma për bashkimin e demokratëve