Home » Lajme, Vendore » Informatë – Komuna e Bujanocit do të pajiset nesër me dy çertifikata

Informatë – Komuna e Bujanocit do të pajiset nesër me dy çertifikata

Komuna e Bujanocit

Kabineti i kryetarit

 

INFORMATË

 

Komuna e Bujanocit do të pajiset nesër me dy çertifikata, atë të “ Sistemit të menaxhimeve të kuailtetit – ISO 9001 “ dhe çertifikatën e “ Sistemit të menaxhimit të ambientit hapsinorë ISO 14001 “.

Këto çertifikata, kryetarit të komunës së Bujanocit, Nagip Arifit, do  t’ia dorëzojë ambasadori i Bashkimit Evropian në Serbi, Majkëll Devenport, gjatë takimit që do të realizoj në kabinetin e kryetarit.

Një avancim i këtillë për komunën e Bujanocit është edhe një dëshmi për punën efikase dhe të suksesshme të administatës lokale e cila kryhet në saje të aftësive menaxhuese të vet kreut komunal.

 

Bujanoc: 29.01.2014

Kabineti i kryetarit 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch