Home » Lajme » Intervenim policor në veri: Suspendohen 19 zyrtarët e arrestuar policorë

Intervenim policor në veri: Suspendohen 19 zyrtarët e arrestuar policorë

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, në konferencën për media ka bërë të ditur se nga 19 zyrtarët policorë të arrestuar, 11 janë të nacionalitetit serb, 4 shqiptarë dhe 4 boshnjakë. 

Prej tyre njëri komandant i stacionit policor, tre rreshterë dhe të tjerët kanë qenë zyrtarë policorë, shkruajnë mediat vendore. 

Kelmendi ka bërë të ditur se të njëjtit janë dërguar në ndalim 48 orësh dhe  janë suspenduar nga detyra.  

“Janë bastisur 12 lokacione. Janë arrestuar 19 punonjës policorë, prej tyre 11 tënacionalitetit serb, 4 shqiptarë dhe 4 boshnjakë. Njëri ka qenë kapiten, tre rreshterë dhetë tjerët policë. Nga këto bastisje janë konfiskuar armë, pajisje teknologjike dhe një sasiparash. Zyrtarët janë ndaluar për 48 orë dhe të njëjtit janë suspenduar nga  detyra”, thaajo në konferencën e përbashkët për media me Policinë e Kosovës dhe me Prokurorinë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch