Home » Sport » Irlanda, Kroacia dhe Çekia, hap drejt Euro 2012

Irlanda, Kroacia dhe Çekia, hap drejt Euro 2012

Kroacia, Portugalia, Çekia dhe Irlanda kanë hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit për në Euro 2012.

Kroacia ka bërë surprizën në Stamboll pasi ka mundur 0-3 Turqit e Hiddink, një rezultat i vështirë për t’u përmbysur pas 4 ditësh në Zagreb.

Kroatët e drejtuar nga Bilic janë hakmarrë në mënyrën më të mirë ndaj turqve, të cilët i eleminuan nga cerekfinalet e Euro 2008-ës.

Portugalia barazoi pa gola me Bosnjën dhe tashmë gjithcka është në dorën e saj pasi ndeshja e kthimit do të luhet në fushën e vet.
Çekia fitoi 2-0 ndaj Malit të Zi me golat e Pilar dhe Sivok, ndërsa Irlanda shkatërroi 4-0 Estoninë në fushën e kësaj të fundit.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress