Izraeli shpall gjendje lufte, më shumë se 600 njerëz të vrarë nga Hamasi

Read Time:30 Second

Më shumë se 600 njerëz janë vrarë në Izrael që kur Hamasi filloi sulmin e tij të befasishëm të shtunën – dhe numri i të vdekurve pritet të rritet më tej, tha ministri izraelit i Çështjeve Strategjike, Ron Dermer, të dielën për CNN.

“Janë 600 njerë të vrarë. Ndoshta do të ketë më shumë – qindra, disa qindra të tjerë”, tha Dermer.

Më shumë se 2,000 njerëz janë plagosur, sipas autoriteteve izraelite.

Luftimet në Izrael po vazhdojnë edhe sot, një ditë pasi luftëtarët e Hamasit depërtuan kufirin nga Gaza në një sulm shkatërrues, duke vrarë civilë dhe ushtarakë izraelitë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Gazeta “SOT”- Tribunë e patriotizmit real dhe e moralit demokratik</strong>
Next post Jens Stoltenberg: NATO e gatshme ta ruajë paqen në Kosovë