Home » Lajme, Rajonale » Ja si e mbron Jovanoviq pavarësinë e Kosovës në televizionin serb

Ja si e mbron Jovanoviq pavarësinë e Kosovës në televizionin serb

Politikani liberal serb, Cedomir Jovanoviq, i njohur për qëndrimin e tij pro pavarësisë së Kosovës, në këtë video shihet duke e mbrojtur fuqishëm faktin e kryer, siç e quan ai, të Kosovës së pavarur. Ai këtë e bën në një televizion serb, duke iu kundërvënë me argumente një eksponenti të nacionalizmit serb.

Jovanoviq është kryetar i Partisë Liberale Demokratike Serbe ndërsa një kohë, pas vrasjes së Xhinxhiqit, ka qenë zëvendëskryeministër i Serbisë.

Për më tepër shikojeni videon në vijim, të përkthyer në gjuhën shqipe dhe të plasuar nga portali drenicasot.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch