Home » Lajme » Jacobson uron Ahmetin dhe Kusari-Lilën për fitore

Jacobson uron Ahmetin dhe Kusari-Lilën për fitore

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka uruar Shpend Ahmetin dhe Mimoza Kusari-Lilën për fitore në zgjedhjet për kryetarë komunash. “Dy nga kryetarët e rinj të komunave, Ahmeti dhe Kusari janë shkolluar në SHBA”, ka shkruar ajo në Twiter.

Urim të veçantë ajo ka dhënë për Mimoza Kusarin, si kryetarja e parë femër e një komune. “Urime popullit të Kosovës, të cilët bën që zëri i tyre të dëgjohet dhe të mbajnë zgjedhje demokratike”, tha Jacobson./RTK/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch