Joe Biden uron presidenten e Republikës së Kosovës me rastin e 15 vjetorit të Pavarësisë

Read Time:36 Second

Presidentja Vjosa Osmani, ka pranuar letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuar atë Amerikës (SHBA), Joe Biden, me rastin e 15 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

“Në emër të popullit të Shteteve të Bashkuara, ju dërgoj urimet tona më të mira për ju dhe popullin e Kosovës, gjersa shënoni 15 vjetorin e pavarësisë së vendit tuaj. Përgjatë viteve të fundit, Kosova dhe Shtetet e Bashkuara kanë forcuar institucionet demokratike për të ofruar në mënyrë të barabartë efektive qeverisje të mirë, sundim të ligjit dhe mundësi për qytetarët në të dy vendet tona”, ka thënë presidenti Biden.

Bëhet e ditur se presidenti Biden ka shprehur mbështetje për integrimin e Kosovës në institucionet euroatlantike, si dhe për dialogun me Serbinë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post “Klubi i Shkrimtarëve dhe Artistëve” Durrës i kërkojnë Presidentes Osmani dekorimin e Familjes së Sadri KAPITIT
Next post 15 vjet pavarësi, moment kritik për Kosovën e politikën amerikane ndaj saj