Jorn Rohde reagon për bllokimin e kosovarëve në kufi

Read Time:16 Second

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar rreth bllokimit të 15 autobusëve me targa të Kosovës në kufirin mes Kroacisë dhe Serbisë.

Ai e ka mbështetur deklaratën e raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e cila bëri thirrje që Serbia t’i lejojë kosovarët ta kalojnë kufirin Serbi – Kroaci.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Gjenerali i NATO-s: Duhen dërguar më shumë trupa dhe artileri në Kosovë
Next post Oda Amerikane: Serbia po e shkel Marrëveshjen për Normalizim