Kadri Kryeziu: Kryetarët në komunat e veriut është dashur të japin dorëheqje

Read Time:34 Second

Sot ka filluar mbledhja e nënshkrimeve në kuadër të peticionit për shkarkimin e kryetarëve në veri.

Ish-gjyqtari në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, Kadri Kryeziu tha se kryetarët në katër komunat në veri të vendit është dashur të japin dorëheqje.

“Dorëheqja është një akt moral për interesat më të mëdha të publikut dhe shtetit, kjo nuk ka ndodhur. Qeveria ka pasur këtë strategji politike, që të nxjerrë një Udhëzim Administrativ, duke u bazuar në ligj dhe kushtetutë dhe është në rregull në aspektin e legalitetit”, tha Kryeziu për RTK Prime.

Ai e sheh se do të ketë komplikime deri sa të aprovohet dhe implementohet Udhëzimi Administrativ, duke e marrë parasysh destruktivitetit e Listës Serbe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Mustafi: Shqiptarët e Luginës me asnjë kusht nuk do ti përgjigjen shërbimit në Ushtrinë serbe
Next post Edita Tahiri: Shkarkimi i kryetarëve në veri është poshtërim