Home » Lajme, Ndërkombëtare » Kamberi dhe Haziri me ftesë të Shoqatës „Jehona”, kanë udhëtuar drejt Zvicrës

Kamberi dhe Haziri me ftesë të Shoqatës „Jehona”, kanë udhëtuar drejt Zvicrës

Shaip Kamberi dhe Lutfi Haziri, dy ithtarët më këmbëngulës të idesë që Lugina e Preshevës ti bashkohet Republikës së Kosovës, së bashku sot kanë udhëtuar drejt Zvicrës ku do të kenë takime me diasporën tonë në shtetin helvetik. Ata janë të ftuar nga ana e Shoqatës „Jehona“. Në njoftimin e Shoqatës thuhet:
Të nderuar bashkatdhetarë (Mërgimtarë) nga Lugina e Preshevës që jetoni dhe punoni në Zvicër, përfaqësues të shoqatave nga Lugina e Preshevës në Zvicër.
Ju ftojmë për pjesëmarrje në tubimin ”Lugina e Preshevës dhe Perpsektiva e saj” të organizuar nga SHKMT-JEHONA në Zvicër në bashkëpunim edhe me Koordinatorin për çështje të diasporës.
Në këtë tubim do të marrin pjesë Përfaqësues instuticional nga Lugina e Preshevës.
Z. Shaip Kamberi kryetar i komunës së Bujanocit
Z. Ragmi Mustafa kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar për Luginë të Preshevës
Z. Dr. Durgut Aliu kryetar i shoqatës Jehona me seli në Fushë Kosovë

Gjtihashtu pjesëmarrjen e ka konfrmue edhe Kryetari i Gjilanit Z. Lutfi Haziri

Tubimi do të mbahet më datën 19.01.2019 (e shtunë), duke filluar në ora 14.00.

Adresa:
Restaurant Pizzeria Glatthof, Schaffhauserstrasse 126,
8152 Glattbrugg.

Info tel. 079 759 11 50

Në emër të kryesisë së „SHKMT-Jehona“
Kryetar Musa Salihi

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch