Home » Lajme » Kampioni Evropian i BOX-it Sherifi nga Tërnava e Kosovës Lindore të dielen e ardhshme në Buchs të Zvicrës bokson me kroatin Visic

Kampioni Evropian i BOX-it Sherifi nga Tërnava e Kosovës Lindore të dielen e ardhshme në Buchs të Zvicrës bokson me kroatin Visic

Nëse boksieri ynë Sevadail Sherifi shënon edhe kësaj radhe fitore, duke triumfuar ndaj kroatit Visic, ky do te jetë fitorja e tretë e radhës për pak javë pas fitores me boshnjakun në Prishtinë, dhe atë të fundit me algjerianin Rachid Raad. Agjencia jonë i uron sukses boksierit tonë që të jetë i sukseshëm edhe kësaj radhe dhe i fortë si gjithnjë…
 
 
 
Legjenda e boksit shqiptar z.Aziz Salihu ka njoftuar agjencinë “Presheva Jonë” se  të dielen e ardhshme  në në discotekën Bolero në Buchs të Zvicrës boksieri nga Tërnava e Kosovës Lindore  do të gjndet ballë për ballë me bokiserine poa shut të njohur kroat Toni Visic. Nëse boksieri ynë Seavdail Sherifi shënon edhe kësaj radhe fitore, duke triumfuar ndaj kroatit Visic, ky do te jetë fitorja e tretë e radhës për pak javë pas fitores me boshnjakun në Prishtinë, dhe atë të fundit me algjerianin Rachid Raad. Agjencia jonë i uron sukses boskierit tonë që të jetë I sukseshëm edhe kësaj radhe dhe I fortë si gjithnjë..
 
K.P.
 
Buchs, 14 qershor / AIK-Presheva Jonë

Unlike blogger, google sites is a collaborative digital space and a way to house static write me an essay information

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress