Këshilli Nacional i Shqiptarëve të Luginës hapë zyrën në Novi Pazar

Read Time:1 Minute, 0 Second

Drejtoresha e kësaj zyre, Amina Nuraj, tha se hapja e kësaj zyre është pritur me emocione nga qytetarët.

Ajo tha se kjo zyre do të jetë adresa e shqiptarëve për shqetësimet që ata i kanë.

“E kanë pritë më shumë emocione ka pas nga ta që janë frikësuar me ardh me na përkrah për shkak të shtetit, por i kemi parë duke na përcjellë nga ballkonet e me lot në sy nga gëzimi. I kemi dhënë shpresë krejt. Njerëzit u frikësofshin me dhanë lokale për shfrytëzim”, ka thënë ajo, raporton teve1.

Nuraj ka thënë se do të organizohet aktivitete të ndryshme në kuadër të zyrës, ndërsa tha se me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamurit do të ketë aktivitete dhe se pavarësisht rreziqeve edhe flamuri kombëtar do të ngitet.

“Ka me pas festë dhe flamurin temë ka me qitë dhe skam pse mu frikësua për qatë punë”, tha drejtoresha e kësaj zyre.

Ajo ka thënë se kanë marrë urime për hapjen e kësaj zyre edhe nga Qeveria e Shqipërisë dhe e Kosovës.

Kryetari i këtij këshilli, Nevzad Lutfiu, ka thënë se hapja e kësaj zyre do të ndikojë në avancimin e të drejtave të shqiptarëve në këtë pjesë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Nenad Çanak paralajmëron: Serbët po armatosen përmes Kishës Ortodokse
Next post Koalicioni “Beteja poltike e shqiptarve vazhdon – Shaip Kamberi” dorëzoi listën zgjedhore në KQZ