Home » Lajme » Këshilli Nacional: K O M U N I K A T Ë

Këshilli Nacional: K O M U N I K A T Ë

Këshilli Kombëtar Shqiptar

K O M U N I K A T Ë

Me ftesën e Ministrit të punëve jashëme të Republikës së Shqipëris, Edmond Haxhinasto, sot ka udhtuar një delegacion I kryesuar nga Kryetari I Këshillit Kombëtar Shqiptar Galip Beqiri dhe Deputeti i vetëm shqiptar Riza Halimi. Delegacioni nga Lugina e Preshevës, përveç që do të ketë takime në MPJ ata do të takohen edhe me udhëheqës të resorëve tjerë në Qeverinë e
Shqipërisë.

Takimi është në shërbim të itensifikimit të mardhënive të shtetit Shqiptar me Shqiptarët në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë si dhe kordinimin në veprimet e përbashkëta për zgjidhjen e problemeve të shqiptarëve në këto treva.

 

Bujanoc, 27.01.2011
*Shërbimi *

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress