Home » Lajme, Vendore » Këshilli Nacional – KUMTESË

Këshilli Nacional – KUMTESË

KN - Drejtorat foto 29052014Në selinë e Këshillit kombëtar shqiptar, sot është mbajtur mbledhja me drejtorët e shkollave fillore të cilat zhvillojnë aktivitetin mësimor në gjuhën shqipe.

Gjatë kësaj mbledhje pjesëmarrësit u njoftuan për tekstet shkollore të shkollave fillore të cilat janë lejuar të përdoren nga Këshilli kombëtar shqiptar dhe Ministria e arsimit për vitin shkollor 2014/15, si dhe për tekstet që do të jen pa pagesë për nxënësit e klasave të ulëta të shkollave fillore.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch