Home » Këshilli Nacional, Lajme, Vendore » Keshilli Nacional – Telegram Ngushllimi per Akademik Esat Stavileci

Keshilli Nacional – Telegram Ngushllimi per Akademik Esat Stavileci

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, z.Jonuz Musliu sot ka dërguar një telegram ngushllimi Familjes Stavileci me rastin e ndarjes nga jeta të Akademik Esat Stavileci.

Në telegram thuhet se: “Këshilli Kombëtar Shqiptar me pikëllim dhe dhembje të madhe e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Akademik Esat Stavilecit. Nga angazhimi, puna dhe përkushtimi i tij janë formuar dhe formësuar shumë jurist të Luginës së Preshevës, një kontribut i jashtëzakonshëm gjatë dekadave të kaluara, Akademik Esat Stavileci, do të përkujtohet gjithnjë si një profesor i madh, i urtë e frymëzues për breza e juristëve të Luginës së Preshevës”. Për më tepër “ndarja nga jeta e Akademik Esat Stavilecit është humbje shumë e madhe për gjithë ne” thuhet në telegram.

 

Bujanoc, 17.08.2015                               Shërbimi për informim i KKSH-së

Kumtese 17.08.2015

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress