Home » Lajme » Këshilli Nacional: URIME Fitër Bajrami

Këshilli Nacional: URIME Fitër Bajrami

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryetari Galip Beqiri në emër të anëtarëve të Këshillit Kombëtar Shqiptar të gjithë besimtarëve të konfesionit islam t’ua uroj këtë festë duke dëshiruar që kjo festë të kalojë në shenjë të solidaritetit ndaj njëri-tjetrit dhe në shenjë të harmonisë vëllazërore.

Festa e Fitër Bajramit paraqet sakrificën për paqen dhe lumturinë e njeriut. Është ditë e besimit në Zotin, ditë e mirëkuptimit, e nderimit dhe e dashurisë ndaj njëri-tjetrit.

Në këtë festë duhet t’u gjendemi pranë të gjithë atyre që kanë nevojë për ne, për dashurinë tonë dhe për ndihmën tonë njerëzore.
Le të jetë festa e Fitër Bajramit moment i reflektimit dhe vetëdijesimit tonë, kur ne do të dimë ta respektojmë dinjitetin njerëzor.

 

Bujanoc, 29.08.2011

Këshilli Kombëtar Shqiptar

                                                                                     zyra për Informim

Each of us has spy on phone at topspying.com/ a core of inner strength with which we meet the world

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch