Home » Lajme, Vendore » Këshilli Organizativ: Ftohen të gjithë qytetarët e Luginës që të marrin pjesë në protestën gjithëpopullore në Bujanoc

Këshilli Organizativ: Ftohen të gjithë qytetarët e Luginës që të marrin pjesë në protestën gjithëpopullore në Bujanoc

Kumtesë

Ftohen të gjithë qytetarët e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës që të marrin pjesë  në protestën gjithëpopullore kunder Memorialit të Xhendarmerisë serbe në fshatin Lluçan. Protesta organizohet nga të gjitha subjektet politike shqiptare ,Këshilli Kombetar Shqiptar , Keshilli per te Drejtat e Njeriu, e cila do te mbahet në qendër të qytetit të Bujanocit më 01 shkurt (e premte) nga ora 13:00.

Bashkë kundër Memorialit të Xhendarmerisë serbe në Lluçan,bashkë që të  heqim simbolin i cili cenon integritetin dhe dinjitetin e shqiptarëve në Luginë të Preshevës.

Serbia goditi shqiptarët më 20 janar me heqjen e lapidarit të dëshmorëve ne Preshevë. Serbia po vazhdon të na godas me memorialin e xhandarmerisë në Lluçan.

Ti themi JO Serbisë , sepse shqiptarët janë në trojet e veta.

 

 

Këshilli  Organizativ:

Subjektet politike shqipare

KKSH

KDNJ

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch