Home » Lajme, Vendore » KFOR-i Gjerman largohet me emocione nga Prizreni

KFOR-i Gjerman largohet me emocione nga Prizreni

Kontingjenti gjerman i KFOR-it u paraqit për të fundit herë para popullatës në Prizren ku gati për 20 vjet me radhë u ndihmoi qytetarëve që të jetojnë të sigurt, por dhe të rimëkëmben pas luftës.

Largimi nga ky qytet nuk ishte edhe pa emocione nga eprorët gjermanë. Në ceremoninë lamtumirëse ishin të pranishëm edhe liderët shtetërorë. KFOR-i gjerman për lirinë, sigurinë dhe zhvillimin e Kosovës kanë humbur jetën 27 ushtarë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch