Home » Lajme » Kjo është e mbijetuara e Restelicës

Kjo është e mbijetuara e Restelicës

Vetëm 1 vogëlushe i ka shpëtuar tragjedisë së rëndë të fshatit Restelicë të Dragashit. Klan Kosova ka sjellur pamjet e triumfit të FSK-së teksa e kaën gjetur të gjallë vajzën e vogël të familjes Reka.

Pamjet e tregojnë të tmerruar dhe të ngrirë vogëlushen, por ajo është bartur me shpejtësi në Prizren ku ka marrë ndihmën e duhur mjekësore dhe gjendet jashtë rrezikut për jetën.

One Response

  1. Hasani thotë:

    I shprehë ngushëllime më t[ sinqerta familjes Reka dhe voglushes, nje qëndresë të fortë ndaj dhimbjes së krijuar nga fatkeqësia. Gjithashtu meritojnë për tu përshëndetur FSK-ja dhe gjithë ata njerëz që bënë atë që mundën për nxjerrjen e këtye familjarëve të të mbijetuarës.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress