Home » Opinione » Kombi yne do te nderronte imazhin e tij ne bote sikur shkrimtari Ismail Kadare te fitonte çmimin Nobel

Kombi yne do te nderronte imazhin e tij ne bote sikur shkrimtari Ismail Kadare te fitonte çmimin Nobel

Sikur te mblidheshin te gjithe shqiptarët e botës ; te gjithe me nje mendje pa dallim feje , pa dallim bindjeje politike, pa dallim vete-urrejtjeje, pa dallim nga veprimet komb vetevrasese te intrigave dhe intriganteve , pa dallim te qellimeve te njerzve tane qe vuajne nga” vetem per inat”, pa dallim moshe ,gjinije .
-Sikur bashkesite fetare muslimane , katolike , ortodokse te te gjithe shqiptarëve te botes te shkruanin :Po Kadaresë cmimin Nobel !
-Sikur te gjithe ata qe e duan te ardhmen tone te femijve tane ne Europen e qyteteruar te shkruanin: Po Kadaresë cmimin Nobel!
-Sikur te gjithe ata qe shkruajne dhe te gjithe ata qe lexojne te nenshkrunin: Po Kadaresë cmimin Nobel!
– Sikur dashuria ,atdhetaria ,mallkimi i vuajtjeve te se kaluares te bashkohen te nenshkruanin: Po Kadaresë cmimin Nobel!
– Sikur une ,ti ,ai ajo , na ju , na ,ata dhe ato te jepnim : Po Kadaresë cmimin Nobel!
– Sikur cdo gazete e perditeshme , apo me e rralle, cdo stacion televiziv ,cdo radio shqiptare te rezervonin nje minute per: Po Kadaresë cmimin Nobel!
– Sikur . S`ka sikur ; ardhmeria e atdheut therret: Po Kadaresë cmimin Nobel!
Po Kadarese çmimin Nobel!
Fahri Xharra

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress