Home » Lajme, Ndërkombëtare » Komisioni Evropian ndihmon Shqipërinë me 15 milionë euro

Komisioni Evropian ndihmon Shqipërinë me 15 milionë euro

Komisioni Evropian do t’i japë Shqipërisë një ndihmë prej 15 milionë eurosh pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona në Tiranë, Durrës dhe në Thumanë.

Komisioni Evropian do t’i japë Shqipërisë një ndihmë prej 15 milionë eurosh pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona në Tiranë, Durrës dhe në Thumanë.

“BE-ja është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh”, u shpreh presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch