Home » Lajme, Ndërkombëtare » Suedi: KOMUNIKATË PËR OPINION – LDD pushon aktivitetin e saj politik

Suedi: KOMUNIKATË PËR OPINION – LDD pushon aktivitetin e saj politik

KOMUNIKATË PËR OPINION

Kryesia, dhe tërë anëtarësia e degës së LDD-së në Suedi, është tejet e indinjuar dhe shprehë zhgënjimin e saj  për mos informimin, konsultimin me rastin e lidhjes së kualicionit në mes LDD-së dhe AAK-së.

Për gjithë këtë ”buj” Ne jemi informuar vetëm përmes mjeteve të informimit dhe asesi nuk jemi kontaktuar nga Akademik Daci.

Andaj, befasohemi se si Akademik Daci merr një vendim të tillë në formë arbitrare pa u konsultuar me degët të cilat e kanë përkrahur dhe i kanë qëndruar pranë edhe në ditët më të vështira dhe tani Ne anashkalohemi dhe injorohemi.

Ne do të jemi pro grupimit të “paknaqurve” me në krye nënkryetarin e LDD-së Mr. Fadil Geci, vëllezërve Geci dhe të tjerë.

Andaj, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë-Dega në Suedi, në konsultë për vendimin e kualicionit LDD-AAK, del me këtë vendim:

 

Pushon aktivitetin e saj politik që nga data 9 prill 2013

 

Förslöv/Suedi, 9 prill 2013                                                                                                                   Për Kryesinë e LDD-së, dega në Suedi,

Hysen Ibrahimi, kryetar.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress