Home » Lajme » KONFIRMOHET TAKIMI MES THAÇIT DHE MUSTAFËS

KONFIRMOHET TAKIMI MES THAÇIT DHE MUSTAFËS

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte ka qëndruar në shtëpinë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të cilin e ka informuar rreth vizitës së sotme të dy zyrtarëve nga SHBA-të.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa i cili ka thënë se takimi është zhvilluar me kërkesë të presidentit Thaçi.

“Mund të konfirmoj që, me kërkesë të Presidentit Thaçi, kryetari Mustafa e ka takuar në shtëpi, ku është njoftuar nga Presidenti rreth vizitës së sotme të dy zyrtarëve nga SHBA dhe kërkesave të tyre drejtuar koalicionit qeverisës”, ka thënë  Mustafa.

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch