Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Kosova fiton bindshëm ndaj Maltës me rezultat 5-0

Kosova fiton bindshëm ndaj Maltës me rezultat 5-0

Me një lojë fantastike, lojtarët e përfaqësueses së Kosovës shënuan pesë gola kundër maltezëve, duke përfunduar kështu ndeshja 5-0 .

Golin e parë e shënoi Vedat Muriqi, të dytin Benjamin Kololli, të tretin dhe të katërtin Donis Avdiaj ndëra të pestin Milot Rashica.

Kjo ndeshje ishte e një rëndësie të veçantë për Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve për kualifikim të mëtejshëm.

Kosova ka edhe një ndeshje ndaj Azerbejxhanit në Prishtinë që do t’i japë pozicionin e kryesuesit të grupit e cila do të luhet të martën më 20 nëntor, në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch