Home » Lajme, Ndërkombëtare » Kosova ka marrë pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës të Shefit të Shtabit të ushtrisë amerikane

Kosova ka marrë pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës të Shefit të Shtabit të ushtrisë amerikane

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se ndihet e nderuar për një zhvillim të tillë. 

“E nderuar që bashkë me Komandantin e FSK-së Gjeneral Rrahman Rama, atasheun e mbrojtjes së #Kosovës në SHBA kolonel Ilir Qeriqi dhe atasheun e mbrojtjes së SHBA në Prishtinë Ryan Nichols, ishim mysafir në ceremoninë e ndërrimit të komamdës të Shefit të Shtabit të ushtrisë amerikane.
Është hera e parë që #Kosova ftohet në një ceremoni të tillë.
#Kosova #FSK“, ka shkruar ajo. 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch