Kosova në futboll, e ka mposhtur Izraelin, me rezultat 1-0

Read Time:1 Minute, 8 Second

Sot në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova e ka mposhtur Izraelin, me rezultat 1-0, , ndeshje kjo në kuadër të kualifikueseve për Evropianin “Gjermania 2024”.

Përballja mes Dardanëve dhe izraelitëve, është luajtur në një terren të vështirë dhe në pranin e rreth 5 mijë tifozëve.

Dardanët bënë një ndeshje mjaft të mirë, ndonëse me disa mungesa të disa lojtarëve tonë për shkak të angazhimeve të tyre me klubet përkatëse.

Futbollistët tanë në pjesën e parë, kishin iniciative në terren, e kërkuan më shumë golin të cilin e gjetën përmes Milot Rashicës në minutën e 41-të, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Edhe në pjesëlojën e dytë, përfaqësuesja e Kosovës u shfaq disa herë e rrezikshme, duke krijuar disa raste të mira përmes Vedat Muriqit, Milot Rashicës dhe Krasniqit, por që në momentet vendimtare nuk u treguan të sakta në rastet e krijuara.

Edhe skuadra Izraelite me të gjitha forcat e saj kërkoi rrugën e golit, megjithatë, mbrojtja jonë assesi nuk u thye.

Përfundimisht Kosova mund Izraelin me rezultat 1-0, dhe kjo është fitorja e dytë e Kosovës në këtë cikël të garave.

Kosova tani ka dhjetë pikë në vendin e katërt, një me pak se Izraeli, kurse, Romania kryeson Grupin I me 16 pikë, një më shumë së Zvicra.

Kosova sfidën e radhës do ta luajë me 18 nëntor në Bazel kundër Zvicrës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>BESA TAFILAJ-PINCHOTTI, E “TAKIMIT TË MADH TË TIRANËS”, NË SHTËPINË E BARDHË, NË DITËN E VETERANËVE</strong>
Next post Opinion: A po vijnë PD dhe  Basha ?