Home » Sport » Kosova-Senegali 1:3

Kosova-Senegali 1:3

Futboll KS-SENEGALISenegali ka mposhtur Kosovën 3:1 në ndeshjen e zhvilluar në Gjenevë. Përfaqësuesja e Kosovës kishte një paraqitje më të mirë krahasuar me atë në Prishtinë , në ndeshjen miqësore me Turqinë

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar humbjen e dytë të radhës. Pas humbjesme Turqinë, skuadra kosovare u mposht nga afrikanët e Senegalit.

Fitoren e skuadrës afrikane e siguruan golat e shënuar nga Oumar Niasse (41’ dhe 49’) dhe Diafra Sakho (51’), ndërsa golin e vetëm të kosovarëve e realizoi Albert Bunjakut (25’), i cili ishte goli i dytë  për fanellën e Kosovës, pas atij të shënuar ndaj Turqisë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch